Skip navigation

Oriģinālā higiēniskā roku žāvēšanas tehnoloģija

2006. gadā mēs nācām klajā ar Dyson Airblade™ — bezkontakta roku žāvētāju ar HEPA filtru, kas darbojas bez pieskaršanās un attīra roku žāvēšanai izmantoto gaisu.

Dyson Airblade™ roku žāvētājus darbina ar Dyson digitālo motoru, un tie piedāvā visātrāko higiēnisko roku žāvēšanu ar HEPA filtrā filtrētu gaisu.

Tikai Dyson žāvē kā Dyson.

Dyson Airblade produktu klāsts

Higiēnisks un objektīvi apstiprināts kā drošs1

Brīvroku darbība. Ar HEPA filtru. Netiek patērēts papīrs

Pierādīts, ka nerada vairāk aerosolu kā papīra dvieļi.2
Mazāk papīra atkritumu.

Dyson Airblade roku žāvētāji, kam pārbaudīta aerosolu radīšanas spēja.

Kā notiek neatkarīgi testi

Mūsu mērķis ir noteikt, cik daudz aerosolu rada Dyson Airblade roku žāvētāji salīdzinājumā ar nosusināšanu ar papīru vai roku žāvēšanu ar gaisu.

Uzņēmums “Airmid Healthgroup” kontrolētā vidē veica neatkarīgu testēšanu, izmantojot izlietni, papīra dvieļus un Dyson Airblade roku žāvētājus W+D, db, V un 9kJ. Katrs izmēģinājums tika veikts trīs reizes, to laikā atsevišķi izmantojot papīra dvieļus un žāvētājus.

Rezultāti liecināja, ka Dyson Airblade roku žāvētājiem nebija būtiskas ietekmes uz apkārt esošo gaisu. Tas apstiprina iepriekšējos pētījumus, kur tika pierādīts, ka mūsu roku žāvētāji ir tikpat higiēniski kā papīra dvieļi.

Dzīvotspējīgu kopējo paraugu (baktēriju) skaits P daļiņu/aerosola paraugi
Dyson Airblade roku žāvētāju shēma Airmid testēšanas laboratorijā

Ko atklāja neatkarīgie testi


 • Tie pierādīja, ka mūsu ierīces nerada vairāk aerosolu kā papīra lietošana.2
  Bez atkritumiem.


 • Tika pierādīts, ka mūsu ierīces būtiski neietekmē tuvumā esošo gaisu.2

Kas ir aerosolu veidošanās?

Šā procesa laikā tiek radīti aerosoli. Aerosoli ir nelielas šķidruma vai cietu vielu daļiņas vai šādu daļiņu maisījums, kas atrodas gaisā (piemēram, gaiss).

To sastāvs var mainīties atkarībā no veidošanās veida un var ietvert baktērijas un vīrusus. Aerosolu daļiņu izmērs var būt dažāds, sasniedzot pat 0,3 mikronus.

Lai gan lielākas un smagākas daļiņas parasti nosēžas uz grīdas, šīs daļiņas biežāk paliek gaisā. Šo procesu sauc par aerosolu veidošanos. Aerosoli atrodas mums visapkārt.

Attēlā ir redzami mati un citas mazākas daļiņas.

HEPA filtri uztver pat 0,1 mikronu mazas daļiņas.

Visos Dyson Airblade roku žāvētājos izmanto HEPA filtrus, lai nožāvētu rokas ar attīrītu gaisu.

Testos ir pierādīts, ka mūsu filtri uztver 99,95 % daļiņu, kuru izmērs nepārsniedz 0,1 mikronu.3 Filtrs var arī uztvert baktērijas un vīrusus.

Roku žāvētājs nosusina rokas ar HEPA filtrā filtrētu gaisu, nevis netīru gaisu.

Dyson Airblade 9kJ filtrs, kas uztver daļiņas

Brīvroku tehnoloģija

Dyson Airblade™ roku žāvētājos izmanto sensorus. Higiēniskai lietošanai bez pieskaršanās.

Šie sensori ir ieprogrammēti, lai noteiktu un automātiski sāktu roku žāvēšanu. Tas ļauj lietotājiem netuvināt rokas ierīcei.

 • Infrasarkano staru sensora tehnoloģija Airblade Wash+Dry roku žāvētājam

  Dyson Airblade Wash+Dry ir infrasarkano staru sensori, kas automātiski nosaka mazgājās un žāvējamās rokas. Žāvētājs automātiski pārslēdzas no mazgāšanas režīma uz žāvēšanas režīmu.

 • Infrasarkano staru sensora tehnoloģija Airblade 9kJ roku žāvētājam

  Dyson Airblade 9kJ ir aprīkots ar īpaši ātriem infrasarkano staru sensoriem, lai aktivizētu ar HEPA filtru attīrītu gaisa plūsmu. Šie sensori ir izstrādāti, lai nodrošinātu optimālu lietotāja pieredzi.

 • Kapacitīvā sensora tehnoloģija Airblade V roku žāvētājam

  Dyson Airblade V ir kapacitīvi sensori, kas ļauj automātiski palaist ar HEPA filtrētu gaisu, tiklīdz rokas nonāk darbības zonā.

Neatkarīgas pārbaudes laikā pierādīts higiēniskums

Īss žāvēšanas laiks

Roku rūpīga mazgāšana un atbilstoša žāvēšana ir pierādītas metodes, kas ļauj samazināt baktēriju un vīrusu izplatību.

Dyson Airblade™ roku žāvētāju žāvēšanas laiks ir 10–14 sekundes5, un tie palīdz samazināt uz rokās esošo baktēriju skaitu.4

Sieviete, kas žāvē rokas ar Dyson Airblade Wash+Dry.

Pierādīta veiktspēja publiskās tualetēs visā pasaulē

Kopš pirmā Dyson Airblade™ roku žāvētāju modeļa nonākšanas tirgū 2006. gadā miljoniem cilvēku ir izmantojuši šīs ierīces publiskās tualetēs visā pasaulē.

Visām ierīcēm ir 5 gadu garantija. Ja par tām atbilstoši rūpējas, šīs ierīces ir izstrādātas izmantošanai daudz garāku laika periodu. Atšķirībā no papīra dvieļiem Dyson Airblade™ roku žāvētājiem nav izlietojamu materiālu.

Atklājiet Dyson Airblade™ roku žāvētāju klāstu

 • Sieviete, kas žāvē rokas ar Dyson Airblade V.

  Dyson Airblade V logotips

  Ar antibakteriāliem līdzekļiem apstrādātas virsmas

  Dyson Airblade V Nickel roku žāvētājam ir pierādīti iedarbīga antibakteriāla un pretvīrusu piedeva, kas efektīvi samazina baktēriju un H3N2 vīrusa (gripas)7 vairošanos uz tās korpusa.

 • Roku žāvēšana ar Dyson Airblade Wash+Dry

  Dyson Airblade Wash+Dry logotips

  Mazgājiet un žāvējiet pie izlietnes

  Ja jūsu izlietnes krānā izmanto Airblade™ tehnoloģiju, lietotājiem vairs nav jādodas uz citu vietu, novēršot ūdens nonākšanu uz grīdas.

 • Sieviete, kas žāvē rokas ar Dyson Airblade 9kJ.

  Dyson Airblade 9kJ logotips

  Curved Blade™ dizains

  2 liektas atveres, kuru izmērs ir 0,45 mm, rada gaisa plūsmu, kuras ātrums ir 640 km/h un kura atbilst jūsu roku formai, tā ātrāk nopūšot ūdeni.

Bieži uzdotie jautājumi

Papīra dvieļu ražotāji izmanto vairākus pētījumus, lai nāktu klajā ar drosmīgiem un neprecīziem apgalvojumiem. Kopumā šie pētījumi nav veikti apstākļos vai scenārijos, kas simulē reālas situācijas, kurās lietotājs saprātīgi izmanto Dyson Airblade roku žāvētāju. Pētnieki, kas veica šos pētījumus, spēja panākt šādus rezultātus, tikai spēcīgi piesārņojot cimdus ar baktērijām un vīrusiem un tad izžāvējot tos ar Dyson Airblade roku žāvētāju, pirms tam nenomazgājot. Arī pētījumos, ko veica Bredfordas Universitāte (AK) un Honkongas Politehniskā universitāte, ir pierādīts, ka pareizas lietošanas gadījumā Dyson Airblade roku žāvētāji samazina uz mūsu rokām esošo baktēriju skaitu.

Jaunā, neatkarīgā Dyson pasūtītā pētījumā par aerosolu veidošanos ir pierādīts, ka roku žāvēšana ar Dyson Airblade nerada vairāk aerosolu kā papīra dvieļu lietošana un ka Dyson Airblade roku žāvētāji ir higiēniski un droši lietošanā.1

HEPA ir saīsinajums no angļu valodas nosaukuma, kas apzīmē augstas efektivitātes cietvielu daļiņu gaisa filtru. Lai filtru uzskatītu par īstu HEPA filtru (piemēram, Dyson Airblade™ roku žāvētāju filtri), filtram ir jāatbilst standarta testu EN1822-5 un IEST-RP-CC001.6. noteikumiem. Ja filtrs netiek uzskatīts par HEPA filtru, to nevar uzskatīt par filtru ar augstu efektivitātes līmeni.

Roku mazgāšana ir būtiska, lai samazinātu baktēriju un vīrusu izplatību. Atbilstoša roku nožāvēšana ir nozīmīgs solis šajā procesā, jo ar mitrām rokām var izplatīt līdz 1000 reizēm vairāk baktēriju nekā ar sausām rokām.8 Ir pierādīts, ka Dyson Airblade™ roku žāvētāji ir tikpat higiēniski roku žāvēšanas ziņā kā papīra dvieļi,9 bet rada mazāku ietekmi uz vidi un tiem ir mazākas ekspluatācijas izmaksas.10

Dyson Airblade™ roku žāvētāju klāsts

Persona, kas žāvē rokas zem Dyson Airblade Wash+Dry roku žāvētāja

Kāpēc izvēlēties Dyson uzņēmumiem

1 Suen et al. 2019. gada SR pārbaude, pamatojoties uz baktēriju mērījumiem gaisā un aerosolos (no 0,3 līdz vairāk nekā 5 mikroniem) roku žāvēšanas laikā testēšanas telpā, kuras izmērs ir 28,5 kubikmetri. Pētījums veikts neatkarīgā laboratorijā.
2 Pamatojoties uz aerosolu veidošanas spēju roku žāvēšanas laikā. Testēšanu veica neatkarīga Airmid Healthgroup Ltd. laboratorija.
3 HEPA filtru saskaņā ar EN1822-5 pārbaudījusi neatkarīga testēšanas laboratorija kontrolētos testēšanas apstākļos.
4 Snelling et al. (2010) JAM.
5 Žāvēšanas laiks tika noteikts, izmantojot Dyson testa metodi 769, kuras pamatā ir protokols P335, lai noteiktu 0,1 g atlikušā mitruma.
6 Aptauja tika veikta 2020. gada jūlijā 14 valstīs, un tajā piedalījās 8758 respondenti, kuri bija sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Procentuālais īpatsvars dažādās valstīs var atšķirties.
7 Testēts ārējā laboratorijā saskaņā ar standartu ISO 22196 attiecībā uzE.coli, Salmonella enterica, Staphylococcus aureus un Klebsiella pneumoniae,kā arī saskaņā ar standartu ISO 21702 attiecībā uz H3N2 gripas vīrusu.
8 Patrick et al. (1997) EI.
9 Mutters & Warnes (2019) JHI.
10 Aprēķinus skatiet vietnē www.dyson.com.lv/calcs