Skip navigation

Dyson pēta gaisa kvalitāti

Ar Dyson gaisa kvalitātes projektu Dyson gaisa kvalitātes mugursomas prototipu tiek apgādāti gan žurnālisti, gan vecāki un fitnesa eksperti, gan arī cilvēki pilsētās. Kamēr viņi veic savus ikdienas darbus, mugursoma apkopo datus par gaisa kvalitāti, palīdzot mums saprast, kā mainās piesārņojuma līmenis mūsu ikdienas gaitās.

Pilsētas skats no gaisa

Sydney

Dyson pēta gaisa kvalitāti: Sidneja

Pēc Austrālijas postošajiem krūmu ugunsgrēkiem un COVID-19 bloķēšanas sekām gaisa kvalitāte mājās un ārpus tām austrāliešiem ir kļuvusi svarīgāka nekā jebkad agrāk. Lea, divu bērnu mamma no Sidnejas, ir izmantojusi Dyson gaisa kvalitātes mugursomu, lai ikdienā reģistrētu datus par savu personīgo gaisa piesārņojuma iedarbību.

Lea ar ģimeni Sidnejas pludmalē, nēsājot gaisa kvalitātes mugursomu

Lejas iegūtie dati liecina, ka piesārņojuma līmenis palielinās ikdienas rutīnas darbību laikā, piemēram, gatavojot ēst, uzkopjot un pārvietojoties ar automašīnu. Lasiet pilnu ziņojumu šeit.

"Izmantojot mūsu unikālo algoritmu detalizētu ziņojumu par gaisa piesārņojuma iedarbību apstrādei, šī inovatīvā tehnoloģija ļauj mums uzraudzīt gaisa kvalitāti iekštelpās, ārā un kustībā. Turklāt tas viss ietilpst mugursomā."

Alex Knox Dyson vides aprūpes viceprezidente

Dyson gaisa kvalitātes mugursoma

Dyson gaisa kvalitātes mugursoma ir izstrādāta pētniecības vajadzībām, un tās pamatā ir zināšanas, kas iegūtas, gadiem ilgi strādājot un pētot gaisa attīrīšanas tehnoloģijas. Dyson inženieri pārstrādāja mūsu attīrītāju sensoru tehnoloģiju, padarot to mazāku, vieglāku un vieglāk pārnēsājamu - ideāli piemērotu gaisa kvalitātes mērīšanai ceļā.

Trīs mugursomā esošie sensori izmanto unikālus algoritmus datu apstrādei. Pirmais mēra temperatūru un mitrumu. Otrais nosaka gāzes, piemēram, slāpekļa dioksīdu (NO2). Trešais izmanto lāzerus, lai noteiktu PM2,5 un PM10. Šie dati tiek apvienoti ar informāciju, kas iegūta no iebūvētā GPS, lai sagatavotu ziņojumus par gaisa kvalitāti.

Mugursoma ar attēlu, kurā redzama tajā ievietotā tehnoloģija

Pilsētās sastopamie piesārņotāji

 • PM10

  PM10

  Potenciāli kaitīgi ziedputekšņi un alergēni.

 • Slāpekļa dioksīds

  Slāpekļa dioksīds (NO2)

  Augstā koncentrācijā sastopams autoceļu tuvumā.

 • PM2.5

  PM2.5

  Mikroskopiskās daļiņas no rūpnieciskajām emisijām un koksnes dedzināšanas. Tās var iekļūt dziļi elpošanas sistēmā.

Piesārņotāji ir problēma ne tikai ārpus telpām.

Dyson attīrītāji izmanto to pašu inteliģento sensoru tehnoloģiju, lai noteiktu un uztvertu daļiņas un gāzes iekštelpās.

Dyson Pure Hot + Cool